YEŞİLİ SEVİYORUZ !

Dünyamız her gün küresel ısınmanın etkisiyle boğuşuyor.Her yıl bu ısınmanın etkisiyle kutuplardaki buzullar eriyor , iklimlerimiz dengesizleşiyor.Bu da dünyayı yaşanmaz bir hale getiriyor.Türkiye genelinde ise her yıl 250.000 ton dan fazla ağaçlardan üretilmiş mangal kömürü tüketiliyor. 1 kg mangal kömürü için 4-5 kg ağaç yakılıp , karbonlaştırılması gerekiyor. Odun kömürü yapımı için çevre katlediliyor. Yakılan yeşil ağaçların yanması sırasında çıkan gazlar havayı da kirletiyor.Küresel karbon salınışını arttırıyor .
Odun kömürü kullanmak yerine bitki atıklarından üretilen doğal mangal kömürünü kullanarak hem ormanlık alanların katledilmesine hem de zararlı gazların ülkemizi ve Dünya’yı kirletmesine engel olabiliriz. Biz bu yola çıkarken , çevreci bilinç ile yaklaştık.Güneş mangal kömürüne Güneş– Kütleler ile ar-ge çalışmaları sonucu Güneş Briket Mangal Kömürü‘nü ürettik.Biz dünyaya saygılıyız , sizde bize destek olun. Fabrika & Üretim Mersin Tırmıl sanayi sitesi, 1000 m2 lik üretim tesisimizde , hammaddesini kendimizin ürettiği yada ithal ettiği ürünleri sıkıştırarak briket kömür ve nargile kömürü haline getiriyoruz.Modern şartlarda ürettiğimiz kömürleri , özel tam otomatik kurutma odamızda nemini alarak , dünya standartlarında bir ürün haline getiriyoruz.Bu şekilde kömürün daha hızlı ve daha verimli yanmasını sağlıyoruz. Daha sonra nemi alınan kömürleri , karton koliler ile paketleyip , şerit bant makinesiyle dayanıklı hale getiriyoruz.Bu şekilde , nakliye esnasında koli minimum derecede zarar görmesini sağlıyoruz. Mevcut ürünlerimizi restaurantlara , marketlere , ihracatçılara , toptancılara satışa sunuyoruz. İsteğe göre kendi markanızda ürün üretimi sağlıyoruz. Yıllık 1200 Tonluk üretim kapasitemizle , yurt içi ve yurt dışı talepleri karşılıyoruz.
Ağaç kesilmeden Mangal Nargile kömürü üretimi meyve suyu fabrikalarının atıkları vişne kiraz şeftali fındık kabuğu karbonlaştırılarak hamur haline getirilip pres makinelerinde preslenerek yeniden kömür haline getiriliyor zehirli gaz üretmeyen doğaya zarar vermeden üretilen mangal kömürleri yurt dışına ihraç ediliyor.Geleneksel Mangal kömürü üretimi sert ağaçlardan tol yapılarak üretilir 50 ton ağacın kömürü yaklaşık 6,ila 7 ton kadar olur diğer kalanı atıl olarak doğa’ya atılır Biz güncel grup Güneş mangal nargile yenilenebilir enerji olarak atıl kömür tozlarınızda yeniden işleyerek Doğa’ya kazandırıyoruz küresel ısınmanın olduğu Dünyamızda ağaçların kesilmesini önlemek yaşanabilir yeşil bir Dünya için Ben Mehmet Açık ve güncel grup çalışanlarımız bir çaba ve gayret sarf ediyoruz.İşletmemiz Mersin ve kocaeli’n de faaliyet göstermekte Güncel Haber ajansı gazetecilik yayıncılık yenilenebilir enerji san Ltd Şti.