Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100508 Library:100236 in /ssd2/ustunhaber/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1653
TÜRKMEN BAKAN’DAN ARBEL’E TAM NOT - Üstün Haber Gazetesi

TÜRKMEN BAKAN’DAN ARBEL’E TAM NOT

Mersin’de 4. üncüsünün düzenlendiği Türkiye-Irak Yatırım ve Ticaret Zirvesinin konuğu olarak

Katılan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Etnik ve Dini Unsurlardan Sorumlusu Türkmen Bakan Aydın Maruf ve TISİAD Yönetim Kurulu başkanı Nevaf Kılıç ile birlikte gelen bir heyet İş Adamı ve Askon Mersin Şube Başkanı Hasan Arslanı ziyaret ederek duyduğu memnuniyeti dile getirdiler.

Geçtiğimiz günlerde bir araya gelen Arap işadamları zirve kapsamında gerçekleştirilen programda ülkenin önemli yatırımlarını ziyaret ederek bilgilendirme toplantısı yapıldı. Kurucusu olduğu fabrikayı gezdiren İş Adamı Hasan Arslan, ziyarete gelen Arap iş adamlarına bir dizi sunum yaparak yatırımlar ve ürünler hakkında bilgiler verdi.

Türkmen Bakan Aydın Maruf, “ Türkiye gerçekte coğrafi yapısı ve siyasi yapısı ile dünya da hatırı sayılır bir ülke olduğunu biliyoruz, Ülkenizdeki Ekonomik anlamda yapılan yatırımlar dünyanın dört bir tarafına ulaşıyor bu yatırımlarınızı yerinde ziyaret ederek hayranlığımız bir kez daha yenilendi” dedi.

“Ülkenizdeki her şehrin bir birinden özel markaları ve bu markaların dünya’da önemli bir yeri olduğunu görmekteyim. Mersin gibi bir şehirde yapılan bu devasa fabrika hem içinde çalışanları ile hemde yöneticileri ile ve de özellikle Hasan Arslan bey gibi birisi ile tanıştığıma memnun oldum,” dedi.

Askon Mersin Şube Başkanı Hasan Arslan ziyaretten memnun kaldığını ve bu ilişkiler ülkemiz ve şehrimiz için önemli olduğunu dile getirdi.