Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100508 Library:100236 in /ssd2/ustunhaber/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1653
MTSO MECLİS BAŞKANI HAMİT İZOL TOROS ÜNİTV’DE - Üstün Haber Gazetesi

MTSO MECLİS BAŞKANI HAMİT İZOL TOROS ÜNİTV’DE

Toros Üni TV’de yayınlanan “Prof. Dr. Ahmet Özer ile Gündem” programının bu haftaki canlı yayın konuğu Mersin Ticaret ve Sanayi Odası(MTSO) Meclis Başkanı ve Mersin Turizm İşletmecileri Derneği(MERTİD) Yönetim Kurulu Başkanı Hamit İzol oldu.
MTSO Meclis Başkanı ve MERTİD Yönetim Kurulu Başkanı Hamit İzol, program öncesi Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz’ü ziyaret etti. Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete, Genel Sekreter Serhat Reşit Aşkın ve Program Moderatörü Prof. Dr. Ahmet Özer katılım sağladı.
Hamit İzol, Mersin’in, çok yönlü bir şehir olması sebebiyle Türkiye’nin parlayan bir yıldızı olduğunu dile getirdi. Başkan İzol, “Şu an turizmde sadece Tarsus ve Kazanlı’da 14 bin yatağımız mevcuttur. Yapılacak havaalanı ile birlikte var olan kapasitenin iki katına çıkacaktır. Mersin bugün varlığını koruyan ve ekonomik açıdan gelecek vadeden bir şehirdir. Biz belki Antalya’daki oteller gibi büyük oteller yapmayacağız ama butik otellerimizle bütün Avrupa’ya ve Orta Doğuya örnek olarak hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.
Pandemi sürecinde birçok sektör gibi turizm sektörünün de olumsuz yönde etkilendiğini belirten Hamit İzol, “Türkiye nüfusunun yüzde 50’si hizmet sektöründe çalışıyor. Covid 19 süreci ile birlikte otellerimizin kapasitesi yüzde 20’ye düştü. Çalışanlarımız ile birlikte büyük sıkıntılar yaşadık. Bu konuda devletimizden gerekli desteği bekliyoruz.” şeklinde konuştu.
Başkan İzol, MTSO’daki çalışmaların, toplantıların pandemi sebebiyle online ortamda devam ettiğini söyledi. İzol, “Toplantılarımızı ‘zoom’ programı üzerinden gerçekleştiriyoruz. Artık yüz yüze ziyaretlerimizi gerçekleştiremiyoruz. Bu süreçte Mersin protokolümüz ile birlikte ortak çalışmalar gayreti içerisindeyiz. Şehrimizi ayakta tutmaya çalışıyoruz. Çünkü MTSO artık halkın odasıdır.” diye konuştu.