KILIÇÇIOĞLU’NDAN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI

Kılıççıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Kılıççıoğlu, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Yaşlılarımız geçmiş ile gelecek arasında köprü vazifesi gören, kültürümüzü yarınlara taşımamızı sağlayan ve her zaman tecrübelerinden yararlandığımız değerli varlıklarımızdır diyen Kılıççıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Milletimiz, büyüklere saygı göstermeyi, küçüklere sevgi anlayışıyla birleştirmiş, böylece toplumsal huzuru, milli birliği, sosyal yardımlaşma ve dayanışma olgusunu güçlü tutmayı başarmıştır. Bizleri yetiştiren ve topluma kazandıran yaşlılarımıza gereken sevgi, saygı ve hürmeti göstermeliyiz.
Bir milletin ataları ile gençleri arasındaki köprü ne kadar sağlam olursa, geleceği de o kadar güçlü olur. Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız toplumumuzun rehberleri olan büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz. Onları, tecrübelerinden faydalanacak birer rehber ve evimizin huzur kaynağı bilmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm yaşlılarımızın ‘‘01 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’’nü kutluyor, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyor, saygılarımı sunuyorum.”