AK PARTİ MERSİN İL BAŞKANI ERCİK’TEN CHP İL BAŞKANINA TEPKİ - Üstün Haber Gazetesi

AK PARTİ MERSİN İL BAŞKANI ERCİK’TEN CHP İL BAŞKANINA TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Sayın Adil Aktay, dün yapmış olduğu basın açıklamasında ‘Mersin’in huzur ve kardeşliğine yönelik son derece kötü niyetli bir girişimdir.’ diye telaffuz ettiği ve ardından ‘Şehit adının bir parka verilmesi engellendi’ algısı yaratılmakta demiştir.
AK Parti Mersin İl Teşkilatı olarak her platformda Mersin’in Barış, Huzur ve Kardeşlik şehri olduğunu dile getiriyor ve bunu savunuyoruz. Akdeniz Belediye Başkanı Sayın Mustafa Gültak ve Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyelerimiz de yaptığı çalışmalarla bu çizgiden hiçbir zaman ayrılmamıştır.
Huzurkent Bahşiş Mahallesindeki Özgür Çocuk Parkı’nın adının, Şehit Ramazan Bahşiş olarak değiştirilmesi ile ilgili önerge; Huzurkent Bahşiş Mahalle sakinleri, ailesi ve arkadaşlarının talebi üzerine Meclise sunulmuştur.
Bunun kadar doğal bir talep olamaz, bunun neresinde ‘Şehit adının bir parka verilmesi engellendi’ algısı yaratılmak istensin, nerden bağladınız ‘Mersin’in huzur ve kardeşliğini’ bozan bir girişim diye. Bizler halkımızın talebi neyse o yönde adım atarız. Bu size göre yanlış olabilir, siz isteseniz de istemeseniz de bizler bu milletin isteğini her şeyin üzerinde tutacağız.
AK Parti, halkımızın talepleri doğrultusunda 2023 hedeflerine doğru yorulmadan devam edecektir. Bu da AK Parti’nin halkın partisi olduğunun ispatıdır.