SERDAR SOYDAN’IN 10 KASIM MESAJI - Üstün Haber Gazetesi

SERDAR SOYDAN’IN 10 KASIM MESAJI

MHP Mezitli Eski İlçe Başkanı ,Mezitli Belediye Başkan Adayı, Deva Sağlık Koleji & Neşe Erberk Anaokulu Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Soydan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün övgüye değer birçok meziyeti şahsında toplamış büyük bir devlet adamı olduğunu kaydeden Soydan, “ebediyete intikal edişinin yıldönümünde bizlere düşen görev, O’nun kurmuş olduğu Cumhuriyet’in değerlerini korumak, O’nun düşüncesini benimsemek ve O’nun öngörmüş olduğu yolda ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşımaktır” diye konuştu.
Soydan, mesajında şu ifadelere yer verdi;“Gazi Mustafa Kemal Atatürk kısa hayatına büyük işler sığdırmıştır. Milletimizden aldığı destekle yeni ve modern bir devlet kurarak aydınlık yarınlarımızın temellerini atmıştır. Temellerini attığı aydınlık yarınlarımızı inşa ederken de ilke ve idealleri ile milletimize daima ışık olmuştur. Bizlere, özgür ve bağımsız bir millet olarak yaşama onuru kazandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, her zaman sevgi ve özlemle hatırlayacağız. Bizler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andığımız bu günde onun ilkeleriyle onun gösterdiği hedefe doğru, Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar koruma ve yüceltme azim ve kararlılığı ile aldığımız kutsal emaneti, gelecek nesillere taşıyacağız.
Bu düşüncelerle aramızdan ayrılışının 82’ıncı yıl dönümünde, Cumhuriyet’imizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu şad olsun!”