Ramazan Özen’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

DEVA Partisi Toroslar İlçeBaşkanı Ramazan Özen TümÖğretmenlerin Öğretmenler Gününü Kutladı.

Özen’in açıklaması şöyle:Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; özverili, sabırlı ve hoşgörülü olmayı gerektiren saygın bir meslektir.  Çocuklarımıza, gençlerimize doğruyu, güzeli ve iyiyi öğreten, iş hayatına ve sosyal hayata hazırlayan  siz değerli öğretmenlerimiz, çok kutsal bir vazifeyi icra etmektesiniz.

Toplumumuzun bilimsel, sosyal, kültürel, ekonomik yönden kalkınmasında siz değerli öğretmenlerimizin katkısı büyüktür. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk siz değerli öğretmenlerimizin toplum hayatındaki önemini şu sözlerle vurgulamıştır “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.”

Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı bireyler olarak yetiştirmek için fedakarca çalışan öğretmenlerimize teşekkürü borç biliyorum.

Bu vesileyle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor; emekli olan ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.