MHP Mezitli İlçe Başkanı Kamil DURMUŞOĞLU,Osmanlı Devleti’nin kuruluşunun 722. yıl dönümü mesajı

MHP Mezitli İlçe Başkanı Kamil DURMUŞOĞLU,Osmanlı Devleti’nin kuruluşunun 722. yıl dönümü mesajı
MHP Mezitli İlçe Başkanı Kamil DURMUŞOĞLU, Osmanlı Devletinin kuruluşunun (27 Ocak 1299-27 Ocak 2021) 722.yıl dönümü.
Tarihe mührünü vurmuş, silinmez eserler ve derin izler bırakan Devlet-i Aliyye-i Osmaniyye (Osmanlı Devleti) 7 asır varlığını sürdürmüş adaletle ve hoşgörüyle hükmetmiş büyük bir Cihan Devletidir.
400 çadırdan beylik, devlet ve medeniyet oluşturan, Yaklaşık 21 milyon km2 toprağa 623 yıl boyunca sahip olan Osmanlı Devleti,
Askeri, Siyasi ve İktisadi gücünün yanı sıra, adaletli yönetimi ile de sosyal hayatta dünyaya örnek medeniyet anlayışını sunmuştur.
Osmanlı Devleti, #Türk Örf ve Adetlerini ve İslam Kültürünün yükümlülüklerini referans alan din, dil, ırk ayrımı yapmadan birçok devleti ve milleti hâkimiyeti altında tutmayı başarmıştır.
Osmanlı Devleti, adalet düzeni üstünlüğü ve insanlık onurunu koruyarak, bunları prensip edinerek ve her alanda uygulayarak, insanlığa örnek bir medeniyet meydana getirmiştir.
Osmanlı Devleti; aynı zamanda bir hilafet devleti olarak, sadece İslami değil, semavi olsun, olmasın tüm inanç sistemlerinin de teminatı olmuştur.
7 Asır boyunca 3 kıtaya, 7 denize ve bir çok millete hükümdarlık etmiş, Dünyaya barış, hoşgörü, adalet ve medeniyet getiren şanlı ecdadımız Osmanlı İmparatorluğu’nun 722 nci kuruluş yıldönümünü kutluyor, bu vesile ile o günden bugüne kadar inançlarımızı rahatça vatanımız olan bu topraklarda yaşamamızı sağlayan, hertürlü güçlüğe göğüs gererek gözlerini bile kırpmadan canlarını feda eden, bayrağımızı her daim dalgalandıran cennet bekçileri #Şehitlerimizi de dualarla yad ediyorum.
Ruhları Şad, Mekanları Cennet Olsun.