MHP Mezitli İlçe Başkanı KAMİL DURMUŞOĞLU;7_17 Aralık Mevlana Haftası. - Üstün Haber Gazetesi

MHP Mezitli İlçe Başkanı KAMİL DURMUŞOĞLU;7_17 Aralık Mevlana Haftası.

MHP Mezitli  İlçe Başkanı KAMİL DURMUŞOĞLU;7_17 Aralık Mevlana Haftası.

Eden kendisine eder.
Yapan bulur ve çeker!
Unutma!
Kazanmak koca bir ömür ister,
kaybetmeye ise anlık gaflet yeter.
Türk-İslam medeniyetinin yetiştirdiği en önemli şahsiyetlerin başında gelen Hz. Mevlâna hem yaşayışı hem eserleri hem de asırlar ötesine geçen öğretileriyle gönül dünyamızı aydınlatan, dil, din ve ırk ayrımı yapmadan, gönüllerimize birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü tohumları ekmekte, barış içerisinde yaşanılabilir bir dünyanın mümkün olduğunu dizeleri ve sözleriyle söylemektedir.
“Ne olursan ol yine gel” sözleriyle insanlığa seslenen Hz. Mevlana, bu sözleriyle bugün hala gönüllerimizi fethederken insanlığı ayrımcılıktan dostluk ve hoşgörüye davet etmektedir. “Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.” dizelerinde de görüldüğü üzere nefretten, şiddetten ve kibirden arındırılmış bir dünyanın kurulabilmesi için yüzyıllar öncesinden bize yol göstermektedir.
Millet olarak, Mevlana’nın nasihatlerine en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde yaşıyor olmamız nedeniyle, onu anlamak için daha fazla çaba göstermeli ve onun nasihatlerini insanlığa anlatmalıyız.
Biz birleştirmek için geldik, ayırmak için değil. Yolumuzda riyazat yok; burada hep lütuf var, bağış var. Mevlâna Celaleddin-i Rumi’nin en büyük mesajı aşk, sevgi ve birliktir. O aynı zamanda barışın ve kardeşliğin simgesidir.

 

Bu duygu ve düşüncülerle şefkatin ve merhametin ete kemiğe bürünmüş hali, inancı estetikle harmanlayan büyük mutasavvıf Hazreti Mevlâna‘yı sevgi, saygı ve rahmetle anıyor, Mevlâna Haftası’nın tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.