Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100508 Library:100236 in /ssd2/ustunhaber/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1653
MESOB BAŞKANI TALAT DİNÇER: “SANAYİYE KARŞI ÇIKMAK SON DERECE YANLIŞ” - Üstün Haber Gazetesi

MESOB BAŞKANI TALAT DİNÇER: “SANAYİYE KARŞI ÇIKMAK SON DERECE YANLIŞ”

MESOB BAŞKANI DİNÇER: “SANAYİYE KARŞI ÇIKMAK SON DERECE YANLIŞ”

Mezitli’de kurulacak yeni sanayi sitesi hakkında konuşan MESOB Başkanı Talat Dinçer, “Mezitli Sanayi Sitesi’nin bir an önce yapılıp, Mezitli halkının hizmetine sunulması lazım. Sanayiye karşı çıkmak son derece yanlış” dedi.

Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Talat Dinçer, Mezitli’de yapılacak yeni Küçük Sanayi Sitesi hakkında konuştu. Sanayi sitesinin Mezitli için bir ihtiyaç olduğuna değinen Dinçer, esnafların bina altlarında çalışmak zorunda kaldığına vurgu yaptı.

“BEN BU MEMLEKETİ DÜŞÜNÜYORUM”

Esnafın yeni sanayi sitesine toplanması gerektiğini belirten Başkan Dinçer, “Ben bu memleketi düşünüyorum. Mezitli’de sanayi sitesi olmazsa ne ekonomi canlanır ne sanayi canlanır. Her yönünle sanayinin yapılması şart. Mezitli’de bir sanayi sitesi var ama yeterli değil. Ortasından, yanından yol geçen, altı üstü açık, binaların altında, pisliğini hiçbir şekilde arıtamayacağınız, bir yer. Hem şehrin güzelleşmesi bakımından hem görüntü ve gürültü kirliliği bakımından hem de şehrin daha modern bir yapıya kavuşması bakımından zanaatkar kesimi bizim sanayi sitesine toplamamız lazım”

“MEZİTLİ HALKININ HİZMETİNE SUNULMASI LAZIM”

Mevcut sanayi sitesinin ve apartman altlarında çalışan esnafların sorunlar yaşadığına değinen Dinçer, “Benim uzun yıllardır sanayi sitesi için bir mücadelem var. Apartman altında, insanları rahatsız eden, her yönüyle rahatsız eden; yani görüntü yönüyle, gürültü yönüyle, kimyasal atık yönüyle… Kesinlikle şehrin boşaltılması gerekiyor. Tamamen şehrin içerisinde kaldı. Sadece sanayi sitesi olarak da değil, sanayi sitesinin 5 katı 10 katı insan apartman altlarında her gün apartman sakinlerinden şikâyet duyururuz. Esnaf oto kaportacısı ama binanın altında böyle bir şey olur mu? Onun için bizim altyapısı yapılmış, modern, her yönüyle gelişmeye müsait sanayi sitelerine ihtiyacımız var. O bakımdan da Mezitli Sanayi Sitesi’nin bir an önce yapılıp, Mezitli halkının hizmetine sunulması lazım. Hem esnaf açından hem de Mezitli sakinleri için faydalı. Sanayiye karşı çıkmak son derece yanlış.