KARIŞ,”1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ KUTLU OLSUN” - Üstün Haber Gazetesi

KARIŞ,”1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
İl başkanı Karış, “ Günümüzden yarınımıza, kültürel değerlerimizin nesilden nesile aktarılmasına vesile olan en kutsal varlıklarımızdır yaşlılarımız. Hayat tecrübeleri ile bizlere yol gösteren, ilgi, sevgi ve şefkat gösterilmesi gereken yaşlılarımızın ‘’1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’’ kutlu olsun” dedi.
Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle yayınladığı mesajda, “Türk toplumunda sevgi, saygı, merhamet, hoşgörü gibi duygular aile kurumuyla hayat bulmakla birlikte, değişen toplum yapısı içerisinde ve bilimin ışığında yaşlı vatandaşlarımıza götürülen hizmet kalitesi ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmalar gayretle sürdürmektedir. Bu anlamda devlet tarafından sağlanan imkanlar ve sunulan hizmetlerin her geçen gün daha mükemmel hale getirilmesini sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi;”Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.”
Sağlıklı yaşam ilkeleri olarak bilinen kurallara uyulması durumunda yaşlanma ile ortaya çıkabilecek olan önemli sağlık sorunlarından başarılı şekilde korunmak mümkündür. İnsanoğlunun var olduğu günden bugüne kadar üzerinde en çok düşündüğü, araştırma yaptığı, türlü çareler aradığı ama bir türlü engelleyemediği gerçek yaşlanmaktır. Her yeni güne yaşlanmak için değil, sağlıklı yaşamak için başlayabilmeliyiz” dedi.