DOĞMUŞ’TAN “CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI” KUTLAMA MESAJI - Üstün Haber Gazetesi

DOĞMUŞ’TAN “CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI” KUTLAMA MESAJI

Mersin Yatırımcı İş insanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Doğmuş, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” ile ilgili bir mesaj yayınladı.
Doğmuş, “Genç-ihtiyar, zengin-fakir, amir-memur, demeden bütün insanların bir araya geldiği, aynı safta omuz omuza Allah’ın huzuruna durdukları yegâne mekânlar olduğunu söyledi.
Doğmuş; “milli birlik ve beraberliğimizin temel taşı olan camilerimiz, sosyal hayatımızın vazgeçilmez mekânlarıdır aynı zamanda insanların sosyalleşmelerine de katkıda bulunan müesseselerdir” dedi.
Halkın dini konularda aydınlatılması, yanlış dini anlayışların düzeltilmesi, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi ve toplumsal dayanışmanın temellerinin atılması açısından büyük ve ağır bir sorumluluğu taşıyan din görevlilerinin büyük sorumluluklar taşıdığını dile getiren Doğmuş, “doğan çocuklarımızın kulaklarına ezan okuyarak isimlerini koyan, evlerde okunan mevlitlerde, sünnet törenlerinde bulunan imamlarımız, hayatımızın sonunda ebedi aleme yolcu eden, milletimizin en sıkıntılı günlerindeki en vefalı dostlarıdır” dedi.
Doğmuş; birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı din görevlilerinin “Camiler ve Din Görevlileri Haftası”nı tebrik ederek haftanın hayırlara vesile olmasını diledi.