Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100508 Library:100236 in /ssd2/ustunhaber/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1653
BÜYÜKŞEHİR, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA YİNE GÖREV BAŞINDAYDI - Üstün Haber Gazetesi

BÜYÜKŞEHİR, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA YİNE GÖREV BAŞINDAYDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sokağa çıkma yasağının uygulandığı hafta sonu görev başındaydı. Cadde ve kaldırımları temizleyen Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’ne bağlı ekipler, yağışların bıraktığı izleri ortadan kaldırdı. Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri de budama çalışmaları gerçekleştirdi. Belediye otobüsü seferleri sürdü, Zabıta ve İtfaiye personeli ise yasakta da görevini yerine getirdi. Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ekipleri de sokakta yaşayan patili dostlar için görevdeydi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağında kentin birçok noktasında hizmetlerini sürdürdü. Temizlik, budama ve toplu taşıma gibi hizmetler devam ederken, Zabıta ve İtfaiye personeli ise görevini yasakta da yerine getirdi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’ne bağlı temizlik ekipleri, araç ve insan trafiğinin azalmasını fırsata çevirerek yağışların bıraktığı izleri ortadan kaldırdı. Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ekipleri de patili dostları yalnız bırakmadı.
Caddelerde bitkiler budandı
Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’na bağlı budama ekipleri, cadde ve bulvarlardaki bitki budama çalışmalarını hafta sonu da gerçekleştirdi. Hastane ve Kuvayi Milliye Caddeleri’nde çınar ağacı budaması yapan ekipler, 117. Cadde üzerinde de zakkum ve ateş dikeni budadı. Ekiplerin 117. Cadde’de gerçekleştirdiği çalışmalarla cadde estetik bir görünüme kavuşurken, trafik de daha güvenli bir hale getirildi. Kültür Park içerisinde bir süredir devam eden palmiye budama çalışmaları hafta sonu da sürdü.
Otobüsler seferde, Zabıta görevdeydi
Belediye otobüsleri, sokağa çıkma yasağında görevini sürdürmesi gereken vatandaşlar için yollardaydı. Zabıta personeli ise genelgeye göre yasakta uyulması gereken kuralları gözeterek vazifesini yerine getirdi. 7/24 görev yapan İtfaiye personeli de gelen ihbarlara hızla müdahalede bulundu. Sokağa çıkma yasağında sahipsiz hayvanlar için sahada çalışma yürüten Büyükşehir, birçok birimiyle hafta sonu Mersinliler’in hizmetindeydi.
Yağmurdan artakalan izler temizlendi
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, sokağa çıkma yasağında yoğun bir çalışma yürüttü. Pazar günü yağışların etkisinin azalmasıyla birlikte ortaya çıkan izler, ekipler tarafından temizlendi. Kaldırım ve caddelerde kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştirildi.
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nda görevli temizlik şefi Danyal Güngör, 178 personelle sahada yürüttükleri görevle yağmur sonrası dökülen yaprakları ve budama sonrası oluşan kalıntıları ortadan kaldırdıklarını söyledi.
Sokağa çıkma yasağını fırsata çevirip çalışmaları yoğunlaştırdıklarını belirten Güngör, “Küçük süpürge araçlarıyla kaldırım üstlerini sürekli temizliyoruz. Büyük süpürge araçlarımızla cadde ve sokakları temizliyoruz. Arazözle de en son dezenfeksiyon işlemlerini yapıyoruz. Hem trafiğin sakin olması, hem de insanların sokakta olmaması bizim için çok büyük bir avantaj. Onun için daha rahat bir çalışma ortamı sunuyor bize. Biz de o fırsatı değerlendiriyoruz. Mersin’i gece gündüz yaşanabilir bir kent haline getirmeye çalışıyoruz” dedi.
Patili dostlar için mama ve su bırakıldı
Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ekipleri de sokakta yaşayan patili dostlar için görevdeydi. Ekipler, gönüllülerle birlikte kedi ve köpek besleme odaklarının yanı sıra kentte patili dostların bulunduğu bölgelerde mama ve su dağıtımı gerçekleştirildi.